عکاسی

  • عکاسی

آموزش عکاسی :

 در دوره عکاسی هنرجویان از همان جلسه اول عکس گرفتن را آغاز می کنند و در این مسیر می بایست یک مجموعه یا پروژه را به سلیقه خود انتخاب کرده و تا اتمام دوره حداقل بخشی از آن را کار کرده باشند.

همزمان با کار کردن روی پروژه خود دردو حوزه دیگر نیز موظف به عکاسی هستند که شامل عکاسی آزاد و تکالیف آموزشی می باشد. تکالیف نیز به دو بخش تقسیم می شوند که شامل تکالیفِ کامل مرتبط با درسِ عکاسی و بازسازی عکس هایی است که مدرس از هنر جویانش درخواست می کند.

در هر جلسه هنر جو عکس های خود را در کلاس به نمایش می گذارد که مدرس و دیگر هنر جویان پیرامون آن به صحبت و بحث می پردازند. در نتیجه هنرجو ایرادات کار خود را متوجه شده و در واقع با عکس گرفتن و تمرین کردن و رفع ایراد کار خود مسیر عکاس شدن را طی می کند.

همزمان و به طور موازی که کار عملی در اولویت قرار دارد، در هر جلسه مبحثی از مباحث نظری نیز آموزش داده می شود که شامل مباحث فنی از قبیل شناخت انواع لنز و کابرد آنها، دیافراگم، سرعت شاتر، ایزو، کِلوین، فیلترها، شناخت رنگ، شناخت نور، عمق میدان، ترکیب بندی، زیبایی شناسی و غیره می باشد.

ضمنا در این مسیر رفتار حرفه ای عکاسی از قبیل چگونگی برخورد با انواع سوژه، نحوه ارائه و نمایش عکس و غیره نیز آموزش داده می شود .
 
در پایان دوره نمایشگاه گروهی از آثار عکاسی هنرجویان در محل گالری آتلیه پویا اندیش برپا خواهد شد. 
 

درباره عکاسی 

ما در تمام سنین علاقه به عکاسی داریم . بعضی از افراد دوست دارند یاد بگیرند که چطور عکس های بهتر ، از فرزندان در حال رشدشان ، یا از خانواده و از دوستان خود بگیرند . بعضیها هم به گرفتن عکس از مناظر علاقه دارند . علاقه مندان به عکاسی طیف وسیعی را شامل میشوند . نوجوانان و دانش آموزان عاشق عکاسی – دانش جویان رشته های هنری  – مادرانی که صاحب فرزند هستند ( یا به تازگی مادر شدند ) یا علاقه مند به ثبت عکس از کارهای هنری و خوراکیهای خود هستند – کسانی که به تازگی دوربین عکاسی خریده اند یا هدیه گرفتند – بازنشستگانی که قصد سفر دارند و علاقه مند به ثبت خاطرات سفر خود هستند و ...... به خصوص با ظهور دوربین های عکاسی  جدید و تلفن های هوشمند با دوربین های با کیفیت علاقه به آموزش عکاسی بیشتر شده است .

موارد مهم در عکاسی عبارتند از :

تجربه
از زوایای مختلف عکس بگیرید، بالا، پایین و غیره - نزدیک شدن یا دور شدن از سوژه  برای پیدا کردن یک زاویه بهتر - حرکت در اطراف سوژه تا از جهتهای مختلف بتوانید عکاسی کنید - تجربه کردن و آزمایش عکاسی با تنظیمات مختلف دوربین   .
بررسی پس زمینه
شاید مفهوم پس زمینه به نظر ساده باشد اما در بهتر شدن عکس تاثیر زیادی دارد .
چگونه نگه داشتن دوربین
همه فکر میکنند می دانند چطور دوربین را نگه دارند با اینحال بسیاری از آنها دوربین را مستقیم و صاف نگه نمیدارند .در صورت کج گرفتن دوربین به سمت سوژه ، پس از دیدن عکس سرگیجه خواهید گرفت . و یا با لرزش دست عکسی تار و بی کیفیت خواهید داشت .
زوم کردن
نزدیک شدن به سوژه با استفاده از زوم ، به گرفتن یک عکس با رعایت جزییات کمک میکند . البته میتوانید از پاهای خود برای نزدیک شدن به سوژه استفاده کنید اما وقتی دوربین شما امکان زوم کردن دارد نیازی به فعالیت بدنی زیاد نخواهید داشت و از فاصله دور هم میتوانید با استفاده از زوم ، عکسی با نمای نزدیک بگیرید .
زیاد عکس گرفتن
با ظهور دوربین های دیجیتال ، عکس گرفتن دیگر پر هزینه نیست . گرفتن عکس های زیاد یک روش عالی برای یادگیری تکنیک های مختلف عکاسی است .

تعادل در انتخاب موضوع عکسها
به سوژه های مختلف در عکاسی فکر کنید . سعی کنید از مردم ، اشیا ، مناظر ، ساختمانها ، خوراکیها و.....عکس بگیرید و با اینکار خلاقیت خود را محک میزنید .
انتخاب نقطه کانونی
عکسهایی که نقطه کانونی دارند ، عکسهای جالبی هستند قبل از عکس گرفتن کانون عکسی که میخواهید بگیرید پیدا کنید و با استفاده از جایگیری درست ، زوم و غیره عکس خود را برجسته کنید .
فوکوس
اکثر دوربین ها به خوبی با تمرکز اتوماتیک بر سوژه ها کار می کنند، ولی دوربین قدرت تشخیص موضوع فوکوس را ندارد . این شما هستید که باید روی موضوع اصلی عکس فوکوس نمایید .
حالت های مختلف برای موقعیت های مختلف

اینروزها اکثر دوربین های دیجیتال توانایی تغییر دوربین را به حالت هایی مانند "پرتره"، "ورزش"، "ماکرو" و غیره دارند .  ولی شما باید بدانید این حالت ها چیست و چه موقع باید آنها را تغییر دهید .

شروع عکاسی 

خیلیها نمی دانند از کجا و یا چطور شروع به یاد گیری و آموزش عکاسی کنند ، اگر تمایل به یادگیری عکاسی دارید و نمیدانید چطور شروع کنید مطلب بالا را بخوانید و تجهیزات لازم را برای شروع کار آماده کنید و در کلاس آموزش عکاسی ثبت نام کنید . نحوه شروع کار به این ترتیب است :
موارد نیاز شما : دوربین - قلم و کاغذ - تجهیزات ضمیمه دوربین عکاسی - نرم افزار ویرایش عکس - یک آموزشگاه و استاد خوب
آشنایی با اصول اولیه دوربین دیجیتال و دوربین فیلم برداری و تفاوت تکنولوژی بکار رفته در آنها اولین چیزی است که در 
آموزش عکاسی یاد میگیرید  .همینطور با اجزای دوربین دیجیتال آشنا شده و جایگزینی صحیح باتری و کارت حافظه را فرا میگیرید . با منظره یابی ، صفحه نمایش و عملکرد دکمه ها و کاربرد جز به جز اجزای دوربین برای کمک ، به گرفتن یک عکس عالی آشنا میشوید . بهتر است برای شروع یادگیری از دوربین دست دوم استفاده کنید . بعد از فراگرفتن اطلاعات پایه و اولیه در خصوص دوربین عکاسی ، گام بعدی آشنایی با تنظیمات دوربین ، طرز استفاده از زوم ، عملکرد زاویه دید و آشنایی با انواع لنزها است . که معمولاٌ همراه یک تمرین عملی عکاسی در محوطه های مختلف ، عکاسی از اشیاء بی جان و متحرک است . در مرحله بعد چگونگی چاپ عکس و تفاوت چاپ خانگی و چاپ حرفه ای را یاد میگیرید . همچنین با تصحیح رنگ و اندازه گیری و انتخاب عکس مناسب برای چاپ آشنا میشوید . سپس  اصول اولیه ویرایش عکس و انواع مختلف برنامه های نرم افزاری و کاربرد این نوع برنامه ها برای اصلاح ، دستکاری و ریتاچ عکس هایی که قبلا گرفته شده را می آموزید .

با ما تماس بگیرید و از شو روم نمونه آثار عکاسی هنرجویان در آتلیه آموزش عکاسی تصویرگران پویا اندیش بازدید کنید. 
 
تلفن های تماس : 22580505   -  22587587
 
آدرس آموزشگاه : تهران - پاسداران - ابتدای گلستان سوم - ساختمان 120 - تصویرگران پویا اندیش

 

بعدی 1 2 3 4 5 6 7 8 
بعدی 1 2 3 4 5 6 7 8 
دیدگاه خود را ارسال کنید
نام:  *  نظر:  * 

ایمیل: 
عکاسی مشاهده شده توسط Customers عکاسی - آموزش عکاسی : برگزاری دوره ها و کلاس های تخصصی آموزش عکاسی و کار با دوربین از مبتدی تا عکاسی حرفه ایی - آموزشگاه آموزش تخصصی عکاسی - تصویرگران پویا اندیش رتبه:4.3