فواید آموزش زبان به کودکان

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بسیاری از افراد در حال تحصیل در کشورهای خارجی و یا سفر به کشورهای دیگر هستند، مدارس، معلمان و پدر و مادرها همواره کودکان خود را به یادگیری زبان تشویق می کنند و اهمیت آن را درایجاد یک ذهن باز برای یادگیری و آشنایی با فرهنگ و هنرهای مختلف و همچنین پیشرفت و بهبود شرایط زندگی برای آن ها بیان می کنند.

اکثر ما از دوره های آموزشی زبان زمان دبیرستان خود چند جمله و یا عبارت به یاد داریم و بخش عمده ای از آن را به فراموشی سپرده ایم.

کودکانی که یادگیری زبان را از سنین پایین تر آغاز می کنند؛ از مزیت های فوق العاده آن بیشتر بهره مند می شوند. تثبیت زبان در مغز کودکان بسیار سریع تر انجام می شود و کودکان به راحتی می توانند صحبت کردن با یک زبان دیگر را بیاموزند.

 یادگیری

در این مقاله قصد داریم به بیان فواید آموزش زبان به کودکان بپردازیم:


زبان شناسی بهتر

آموختن زبان در سنین پایین تر موجب تسلط بیشتر و درک بهتر زبان در کودکان می شود؛ به گونه ای که در سال های بعدی تا این حد مؤثر نمی باشد. البته بهترین سن برای آموزش زبان به کودکان از سن سه سالگی به بعد است؛ زیرا در این زمان مغز آمادگی فراگیری یک زبان جدید را دارد و کودکان می توانند به راحتی یک زبان جدید را آموخته و به آن زبان صحبت کنند.

 

بهبود توانایی های درونی

تحقیقات نشان می دهد یادگیری زبان بیشتر از جنبه زبان شناختی به بهبود توانایی های درونی افراد می پردازد. برخی از این توانایی ها به شرح زیر است:

  • بهبود مهارت های حل مسئله

  • بهبود مهارت های تفکر انتقادی

  • افزایش خلاقیت

  • افزایش انعطاف پذیری ذهن

  • افزایش حافظه

افزایش پیشرفت تحصیلی

کودکان دو زبانه از مهارت های تفکر، حل مسئله و انعطاف پذیری ذهنی بیشتری نسبت به سایر افراد برخودارند و این خود موجب بهبود عملکرد تحصیلی آن ها می شود. همچنین دانش آموزانی که به یادگیری زبان می پردازند از مهارت های ریاضی بالاتری برخوردارند و بر خلاف باور عمومی یادگیری زبان نه تنها تسلط بر زبان مادری را مهار نمی کند بلکه آن را بهبود می بخشد.

با آموختن زبان به یک کودک مهارت سواد آموزی او تقویت می شود؛ زیرا ارتباط مستقیمی بین یادگیری زبان و توسعه سطح سواد کودکان وجود دارد.

غنی سازی فرهنگ

هر پدر و مادر مسئولیت پذیری دوست دارند فرزندشان انعطاف و درک بیشتری از فرهنگ های دیگر داشته باشد تا رشد او بهبود یابد و همچنین حضور موفق تری در جامعه داشته باشد. این امر تنها از طریق یادگیری زبان امکان پذیر است و موجب درک بیشتر کودک از افراد، فرهنگ های مختلف و شیوه های تفکر گوناگون می گردد.

یادگیری زبان درهایی را به روی کودک می گشاید که از راه های دیگر ممکن نیست. کودکان دو یا سه زبانه با منابع، افراد، مکان ها و فرهنگ های دیگر کشورها آشنایی بیشتری دارند و این موجب ارائه یک مزیت رقابتی در نیروی کار است. یادگیری زبان همچنین به درک عمیق تر و ارزش نهادن به فرهنگ و بشریت می انجامد که در نهایت یک زندگی غنی و تجربیات شخصی سودمندی را به همراه خواهد داشت.

چه سنی برای آموزش زبان به کودک مناسب است؟

بهتر است آموزش زبان به کودکان از سنین کمتر شروع شود زیرا کودکان در این سنین توانایی یادگیری یک زبان جدید را بدون لهجه زبان مادری خود دارند. زیرا:

  • می توانند مهارت های شفاهی و کلامی خود را افزایش دهند.

  • آزمایش زبان و کلمات جدید موجب افزایش شادی و نشاط در کودکان می شود.

  • آموزش زبان در کنار دیگر کودکان موجب تقویت اعتماد به نفس کودک می گردد.

  •  یادگیری کامل یک زبان هم فرایندی طولانی و زمان بر است و بهتر است زودتر آغاز گردد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای دوره های آموزش زبان انگلیسی کودکان تصویرگران پویااندیش تماس بگیرید. 
 

تلفن ها : ۰۵ ۰۵ ۵۸ ۲۲ – ۵۸۷ ۵۸۷ ۲۲ – ( ۰۲۱ )
 
آدرس :
تهران - پاسداران - باالاتر از برج سفید - گلستان سوم - ساختمان 120 - آموزشگاه زبان انگلیسی کودکان - پویا اندیش