اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان

اهمیت آموزش زبان انگلیسی به کودکان

کودکان آینده این مرز و بوم هستند و ثروت اصلی ایران به تفکر و اندیشه علمی آینده سازان بستگی دارد. هر چه در آموزش و تعلیم کودکان کوشا باشیم کشوری پیشرفته تر و آینده ای پر افتخار تر خواهیم داشت.
آموزش زبان انگلیسی به کودکان، تضمین کننده آینده حرفه ای و تحصیلی آنها می باشد.
در عصر حاضر داشتن آگاهی و دانش در موضوعات مختلف یک عنصر حیاتی در زندگی است. در دهکده جهانی امروز همه افراد باید بتوانند در تعاملات و ارتباطات شرکت کنند.
بهره وری از دانش و تکنولوژی کشورهای پیشرفته بدون مطالعه و دریافت اطلاعات از کشور مبدأ امکان پذیر نیست.
زبان انگلیسی بعد از چینی ماندارین، پر کاربرد ترین زبان در دنیاست که در کشورهای بسیاری زبان اول به حساب می آید.
از طرفی زبان محافل علمی و آکادمیک جهانی انگلیسی است و همه تحقیقات و یافته های علمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و در سراسر جهان انتشار خواهد یافت.
آموزش زبان انگلیسی به کودکان در حفظ ارتباط با دنیای پیشرفته واقعیتی است غیر قابل انکار. کودکان با یادگیری زبان انگلیسی بهتر می توانند با تحولات در آینده خود را وفق دهند.
 
 

چرا آموزش زبان انگلیسی به کودکان مهم است؟

ذهن کودکان، آماده یادگیری است از این رو سنین کودکی بهترین زمان برای آموزش و تعلیم کودکان می باشد و می بایست یادگیری را از همین سنین آغاز کرد.
آموزش زبان انگلیسی بلافاصله پس از تولد کار صحیحی نیست و کودک باید ابتدا بتواند تکلم به زبان مادری را فراگیرد.
لذا سنین 1 تا 3 سالگی زمانی است که باید همه صحبت ها و داستان سرایی ها به زبان مادری کودک باشد. در این زمان کودک به طور طبیعی اصول اولیه سخن گفتن و تفکر به زبان مادری را فرا می گیرد.
در سنین کودکی هم زمان با آموزش های هنری، نقاشی، مجسمه سازی و دیگر آموزش های تفریحی بهتر است آموزش زبان انگلیسی را به برنامه کودکان اضافه کرد.
فراگیری زبان دوم در کودکی اهمیت زیادی در تکامل یادگیری در آینده دارد. آموزش های دوران کودکی موجب بهبود در قوه ادراک و یادگیری کودکان خواهد شد.
 اموزش با کامپیوتر

ارتباط کامپیوتر و آموزش زبان انگلیسی

استفاده از تکنولوژِی های جدید لازمه زندگی امروزی است. کودکان باید بتوانند از فناوری های پیشرفته در زندگی استفاده کنند.
یکی از متداول ترین ابزارهایی که در همه منازل دیده می شود کامپیوتر است. کامپیوتر دریچه ای است به دنیای جدیدی که اغلب به زبان انگلیسی نوشته شده است. آموزش زبان انگلیسی در استفاده از منابع انگلیسی زبان در اینترنت بر کسی پوشیده نیست.
افرادی که از کودکی در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت می کنند در آینده به راحتی می توانند اطلاعات خود را از منابع علمی در اینترنت به دست آورده و در زندگی تحصیلی و کاری موفق تر از هم سالان خود عمل کنند.
 

یادگیری زبان انگلیسی و تأثیر در هوش کودکان

طبق تحقیقات انجام شده در کشورهای پیشرفته، کودکانی که به غیر از زبان مادری، زبان دوم را یاد می گیرند به لحاظ اجتماعی موفق تر عمل می کنند.
کودکان در ایران با یادگیری زبان انگلیسی، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و در جمع دوستان و هم کلاسی ها اضطراب کمتری دارند. علاوه بر آن آموزش زبان انگلیسی در پیشرفت هوش اجتماعی تأثیرگذار است و در آینده موجب موفقیت در امتحانات ورودی برای دانشگاه ها خواهد شد.
کودکی که در زمینه مناسب آموزش نبیند در جمع های خانوادگی گوشه گیر و منزوی می شود و نمی تواند به راحتی در جمع صحبت کرده و توانایی هایش را نشان دهد.
پیشرفت عملکرد کودک در دوران مدرسه مرهون آموزش های دوران کودکی است. در کشورهای غیر انگلیسی زبان، آموزش زبان انگلیسی به کودکان درعملکرد تحصیلی کودکان مؤثر است.
 
 والدین
 
نقش والدین در آموزش زبان
 
آموزش زبان انگلیسی به کودکان امری تخصصی است که می بایست طبق سیستم آموزشی خاصی انجام شود. برخی از والدین اقدام به آموزش فرزند در زمینه زبان انگلیسی می کنند بدون اینکه در مورد نحوه آموزش و سیستم های یادگیری اطلاعاتی داشته باشند. پیشنهاد می کنیم والدین در تشویق به یادگیری کودکان پیش قدم شده و کودک را با فرهنگ زبان انگلیسی آشنا کنند تا کودک ترغیب به یادگیری شود.
والدین سعی کنند از همان ابتدا آموزش زبان انگلیسی را با تفریح تلفیق کرده و انگلیسی را دوست داشتنی جلوه دهند.
آنچه مهم است تلفظ صحیح کلمات انگلیسی است که در صورت اشتباه لطمه زیادی به لهجه کودک وارد می کند و تصحیح آن در بزرگسالی بسیار دشوار است.
در صورتی که هیچ زمینه آموزشی نداشته و از تلفظ خوبی برخوردار نیستید بهتر است از یک موسسه آموزشی معتبر برای تعلیم زبان انگلیسی برای کودکتان استفاده کنید.
علاوه بر آن کودکان در محیط های دوستانه و صمیمی به همراه گروه های سنی و دیگر هم سالان خود، انگیزه بیشتری برای یادگیری خواهند دارند و حس رقابت در آموزش های گروهی بیشتر می شود.
 
برای اطلاع از گروه سنی،  شرایط ثبت نام و شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی به کودکان می توانید  با مشاورین رایگان پویا اندیش تماس بگیرید.

 22587587- 22580505