آموزش ارف و پیانو به کودکان


دوره آموزش موسیقی ارف و پیانو به کودکان

دوره های آموزشی گوناگون در دوران کودکی سبب رشد و پرورش فکری و جسمی کودکان میگردد، یکی از بهترین نمونه های آن دوره آموزش موسیقی به کودکان می باشد که به دوره مقدماتی موسیقی به کودکان در اصطلاح ارف می گویند.

دوره آموزشی موسیقی ارف و پیانو به کودکان مکمل یکدیگر بوده و جهت این که کودکان شما بتوانند مهارت خوبی در زمینه اموزشی این ساز پیدا کنند نیاز است تا دوره ارف را ابتدا بگذارند.

ارف در واقع نام یک موسیقیدان و دانشمند در زمینه موسیقی از کشور آلمان است که ابداع گر این سیستم آموزشی بوده است.

آموزش موسیقی ارف به کودکان یک سیستم کارآمد آموزشی است که امروزه در بسیاری از کلاس های آموزشی موسیقی در جهان و ایران آموزش داده می شود. متد ارف در ایران در سال 1348به واسطه دکتر سعید خدیری که دانش آموخته در این زمینه در کشور آلمان بود ایجاد شد.

در دوره ارف که جز دوره های مقدماتی آموزش موسیقی کودکان است مواردی چون نت خوانی، ریتم خوانی، نواختن سازهای بلز و فلوت ریکوردر به کودکان آموزش داده می شود. کودکان در این دوره به پیش نیازهای نواختن موسیقی را آموزش می بینند.

در برخی موارد ساز طبلک نیز جهت درک مفهوم ریتمیک نیز به آن ها آموزش داده می شود. کودکان در دوره آموزشی ارف با روشی کودکانه، مفرح و شاد با مبانی موسیقی، نت خوانی و ریتم ها آشنایی پیدا می کنند و همین قضیه سبب می گردد که پس از طی دوره ارف ساز اصلی خود را راحت تر و مناسب تر انتخاب کرده و فرا بگیرند.

در دوره ارف توانایی های ذهنی و جسمی، مهارت های شنیداری و رفتاری کودکان ذوق تشخیص موسیقی و زیبائی شناسی به کودکان آموزش داده می شود. با استاده از سازهای بسیار ساده از نظر آناتومی و طرز اجرا استعداد های کودکان آموزش داده می شود.

پس از آموزش ارف نوبت به انتخاب ساز اصلی می رسد یکی از سازهای محبوب و پرطرفدار پیانو است. آموزش پیانو به کودکان در تمامی سنین می تواند اجرا شود. کودکان می توانند به یادگیری پیانو در هر دره سنی بپردازند اما پیش زمینه آن آموزش ارف می باشد.

آموزش ساز پیانو برای کودکان علاوه بر این که می تواند زمینه تفریحی داشته باشد در تقویت نمودن حافظه و ایجاد توانایی هایی مانند هماهنگی چشم و دست و توانایی های ذهنی نقش موثری داشته باشد.

جهت پیشرفت در فراگیری موسیقی به تدریج و با آرامی انجام شده و برای موفق شدن در این زمینه تمرین، ممارست و مهارت نیاز است. جهت یادگیری ساز پیانو نیز آموزش مناسب، تمرین، پشتکار مداوم نیاز است.

جهت کسب اطلاعات در خصوص کلاس های آموزش ارف و پیانو تصویر گران پویا اندیش با ما تماس بگیرید . 

  22587587   - 22580505